Wydarzenia 2013grudzień

W dniu 12 grudnia w restauracji „EJO” odbyło się spotkanie wigilijne amazonek. Złożyłyśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne, dzieliłyśmy się opłatkiem, jadłyśmy potrawy wigilijne, była kawa i ciasto, śpiewałyśmy kolędy. Z zaproszenia skorzystały nasze koleżanki położne z NEOVITY.

Powrót

listopad

Tradycyjnie ja co roku odwiedziłyśmy groby naszych zmarłych koleżanek Amazonek, zapaliłyśmy znicze i złożyłyśmy kwiaty.


Na spotkaniu klubowym dnia 25 listopada podsumowano przeprowadzone w szkołach wykłady na temat profilaktyki raka piersi w bieżącym roku. Amazonki wspólnie z koleżankami położnymi prowadziły dla młodzieży w szkołach wykłady i pokazy na modelu piersi, w ten sposób uczyły młode dziewczyny jak zaufać swoim dłoniom i badać piersi. Spotkały się z młodzieżą w Liceum przy ul. Koszarowej w lutym dwa razy i w marcu dwa razy, natomiast w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kosynierów dwa razy w miesiącu czerwcu. Na spotkaniach tych akcentowały konieczność badań mammograficznych po 35 roku życia i wizyt okresowych u lekarza. Każda kobieta musi wiedzieć, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny, a guz można usunąć zachowując pierś. Nie każdy guzek jest rakiem !!!

Powrót

październik

Dnia 5 października w pierwsza sobotę miesiąca 45 osobowa grupa wrzesińskich AMAZONEK wyruszyła wczesnym rankiem autokarem do Częstochowy na XVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi. Towarzyszyły nam uśmiechy wzajemnej życzliwości i radości. Pogoda była piękna, szłyśmy na błoniach z białymi różami w ręku. Przed mszą wszystkich zgromadzonych powitał przeor Klasztoru Paulinów Ojciec Wojciech Matecki. Prezeska częstochowskich AMAZONEK zaintonowała „Hymn Amazonek”, nasz śpiew niósł się wysoko ku czystemu niebu, a z rąk uniesionych w górę wyrosła biała łąka kwiatów, którymi pozdrawiałyśmy się wzajemnie. Była to niezwykle wzruszająca chwila. Eucharystię celebrował ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Wróciłyśmy z pielgrzymki zmęczone ale szczęśliwe pełne optymizmu i nadziei.


11.X.2013 r. Konferencja we Wrześni z udziałem Przedstawicieli Fundacji Ekspert Kujawy Inowrocław. Podsumowanie projektu „PI Kluby amazonki -Twoją szansą” obyło się w miłej atmosferze przy kawie i przekąskach w Restauracji „Pieprz i Sól”. Obejrzałyśmy prezentację tego projektu i wysłuchałyśmy wykładu na temat pozyskiwania środków dla Stowarzyszenia na cele rehabilitacyjne. Przedstawicielka Inowrocławskiego Sanatorium zachęcała koleżanki do rehabilitacji i odwiedzenia tego pięknego miasta.

Powrót

wrzesień

XIX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek w Szczecinku.

Ta sportowa impreza odbyła się 7 września 2013 r. w Szczecinku. W zawodach uczestniczyły 34 zespoły z całej Polski, Amazonki z Wrześni też wzięły udział i zajęły IV miejsce. Rywalizowano w wielu dyscyplinach takich jak: bieg z jajkiem, strzelanie z broni długolufowej, z łuku, chodzenie na tzw. „nartach”, bieg w jednych portkach trzech osób i bieg w alko goglach (świat w nich wydawał się, że istnieje w dwóch wymiarach – ubaw po pachy). Było wesoło, muzycznie i kolorowo, dobra zabawa, emocje i rywalizacja udzieliły się wszystkim koleżankom i bardzo dobrze, bo sport właśnie takie odczucia ma rodzić, ma motywować do zwycięstwa, do działania i pokonywania barier. Przecież właśnie taka była nasza walka, kiedy zmagałyśmy się z chorobą i dążyłyśmy do wygrania walki, bitwy. Radość Amazonek była ogromna a wręczanie pucharów, medali i dyplomów odbyło się w kinie Wolność. Niesamowite zakończenie spartakiady, pełne miłych słów, wzruszeń, uświetnione występem Bogdana Trojaka i zespołu Terne Roma. Po wręczeniu nagród udałyśmy się na uroczystą kolację - bogato zastawiony stół, wspaniały tort, muzyka do północy – było pięknie, będziemy wspominać bardzo długo.


Po raz ósmy odbył się Piknik organizacji pozarządowych, gościliśmy i bawiliśmy się 15 września 2013 r. w Czeszewie. Sala „U Leny” pękała w szwach - impreza zintegrowała uczestników, a przede wszystkim była fajną zabawą, były tańce, wystąpił zespół ludowy z Gorzyc. Amazonki też brały udział, humory wszystkim dopisywały.


21-27.IX.2013 Szkolenie dla par w Sierakowie.

Uczestniczyła w tym szkoleniu jedna koleżanka z mężem – wysłuchali bardzo ciekawych wykładów psychologa, seksuologa oraz uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez rehabilitantkę Krystynę Puto z Warszawy. Warsztaty zostały zorganizowane przez Federację Stowarzyszeń Amazonek.

Powrót

czerwiec

W dniach 2-9 czerwca Amazonki wyjechały w grupie 40 osób do Kudowy Zdrój. Wyjazd ten był dla nas mile spędzonym tygodniem w gronie koleżanek. Zmiana klimatu, spacery po pięknym parku zdrojowym, zwiedzanie muzeum, wyjazd do Polanicy Zdrój, zwiedzanie Bazyliki w Wambierzycach – mamy bardzo miłe wspomnienia. Pogoda też nam dopisała.


Od 25-29 czerwca 2013 r. Federacja Stowarzyszeń Amazonki zorganizowała szkolenie dla Liderek klubów. Udział w tym szkoleniu wzięła 1 koleżanka. Program szkolenia:

 • - organizacja w dobie Internetu,
 • - źródła i pozyskiwanie środków publicznych na działalność stowarzyszenia,
 • - autoprezentacja
 • - aspekt psychologiczny i wizerunkowy,
 • - rekonstrukcja piersi,
 • - spotkanie z pracownikiem socjalnym nt orzecznictwa rentowego, jak i dla celów poza rentowych.

Powrót

maj

W miesiącu maj zakończyłyśmy projekt "PL Kluby Amazonki- Twoją szansą". Fundacja Ekspert Kujawy Inowrocław i Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI prowadziły projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Do projektu, który trwał od grudnia 2012 r, do maja 2013 r. przystąpiły również AMAZONKI z Wrześni.


W projekcie tym wzięło udział 12 amazonek:

 • - rehabilitacja na basenie z udziałem rehabilitanta- 24 godziny
 • - rehabalitacja na sali z rehabilitantem- 24 godziny
 • - Szkolenie informatyczne 1 osoba- 3 dni,
 • - Nauka automasażu i drenażu limfatycznego dla 6 osób- 6 godzin
 • - Turnus rehabilitacyjny w Ustroniu Morskim 14 dni- udział 7 osób

Dzięki temu projektowi nasze koleżanki odzyskały wiarę w siebie, sprawność fizyczną i lepsze zdrowie.


26 maja 2013 r. Federacja i Fundacja Ekspert Kujawy z Inowrocławia zorganizowała na Malcie w Poznaniu spotkanie dla wszystkich uczestniczek z województwa wielkopolskiego biorących udział w projekcie„ PI Kluby Amazonki -Twoją szansą” . Koleżanki z Wrześni też tam się zjawiły. Wysłuchały podsumowania i prelekcji na temat całego projektu, spotkały się z władzami Federacji i koleżankami z innych klubów.

Powrót

kwiecień

Września, dnia 15.04.2013 r.

Protokół z Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia
odbytego w dniu 15.04.2013 roku

Zebranie odbyło się w Salce PCPR, w którym uczestniczyło 35 członkiń, co stanowi 94,6% ogółu członków Klubu Amazonki. Tym samym Walne władne jest do podejmowania uchwał.

 • Ad1. Otwarcia Walnego Zebrania dokonała Prezes Klubu kol. Halina Rembowicz. Przedstawiła Plan Walnego Zebrania, który jednogłośnie został przyjęty.
 • Ad2. W pkt. 2 porządku obrad dokonano wyboru przewodniczącego zebrania. Zaproponowano kandydaturę Haliny Rembowicz, która jednomyśnie została zaakceptowana. Na sekretarza zebrania zaproponowano kol. Irenę Lebioda, która również została jednomyślnie zaakceptowana.
 • Ad3. Zaproponowano i wybrano Komisję Uchwał w skład ktorej weszły kol. Ewa Sakowska i Grażyna Szmelich. Zostały jednomyślnie przegłosowane.
 • Ad4. Sprawozdanie Zarządu z działalności za 2012 rok przedstawiła Prezes Halina Rembowicz.
 • Ad5. Sprawozdanie finansowe i Komisji Rewizyjnej odczytała kol. Krystna Łakoma. Dokumenty księgowe zostały przedstawione do wglądu członkom Klubu, celem zapoznania się z rozliczeniem wydatków za 2012 rok.
 • Ad6. Komisja Uchwał przedstawiła do przegłosowania uchwały:

  Uchwała Nr 1/2013

  Przyjęcie sprawozdania z działalności Zarządu za rok 2012. Uchwała została przyjęta jednomyślnie przez ogół zebranych.


  Uchwała Nr 2/2013

  Przyjęcie sprawozdania finansowego i Komisji Rewizyjnej. Uchwała została przyjęta jednomyślnie przez ogół zebranych.


 • Ad 7. Następnym punktem zebrania było przedstawienie planu pracy na 2013 rok. Plan pracy na 2013 rok jest dołączony do dokumentacji.
 • Ad 8. Wolne głosy i dyskusja.

  W dyskusji poruszane były następujące tematy:
  - organizacja pikniku letniego
  - propozycje wycieczki jednodniowej między innymi do Kłodawy, Wrocławia, Torunia lub Częstochowy
  - omawiano sprawy finansowe wyjazdu do Kudowy Zdrój
  - wpłaty kolejnej raty na wyjazd do Kudowy
  - zapisy na wyjazd do Nekli organizowany przez Starostwo Powiatowe – temat wykładu lekarza – kręgosłup i mastektomia.
 • Ad9. Zakończnia Walmego Zebrania dokonała kol. Halina Rembowicz. Podziękowała za tak liczny udział członkiń Stowarzyszenia.

Protokołowała

Irena Lebioda

Powrót

marzec

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet spotkałyśmy się w restauracji Sethi, mile spędziłyśmy wieczór przy dobrej pizzy, lampce wina i świetnej muzyce. Zmarła nasza koleżanka Lilka Jgnaszak 26.03.2013 r.- kochała życie, wspaniała koleżanka, pracowita, była skarbnikiem do roku 2012r.

Powrót

luty

Federacja AMAZONEK wraz z Fundacją Ekspert Kujawy zorganizowała w dniach 22-23.II.2013 konferencję wyjazdową do Gostynia, Trzcianki i Sierakowa – zwiedzałyśmy spółdzielnie socjalne - omawiane były sprawy związane z projektem „PI Kluby Amazonki – Twoją szansą”. Uczestniczyła w tej konferencji Urszula Popek.

Powrót

styczeń

W Miłosławiu 18 stycznia 2013 r. odbył się koncert w kościele poewangelickim Zespołu TrebunieTutki, w którym uczestniczyły również Amazonki.
Zespół ten to najsłynniejsza muzykująca od pokoleń rodzina z Podhala. Było głośno i wesoło, słuchałyśmy kolęd i pieśni góralskich. Między utworami, lider zespołu Krzysztof Trebunia-Tutka opowiadał bardzo ciekawie o tradycjach góralskich związanych z okresem Bożego Narodzenia.

Powrót

amazonki.net amazonkifederacja.pl amazonki.com.pl