Wydarzenia 2015grudzień

Miesiąc grudzień jest bardzo ważny dla wszystkich, zbliżają się święta, czas podsumowań minionego roku i obfituje w wiele spotkań.
Otrzymałyśmy zaproszenie od Starosty Wrzesińskiego Pana Dionizego Jaśniewicza na spotkanie wigilijne, które odbyło się 21 grudnia 2015 roku. Włodarz powiatu wrzesińskiego spotkał się z przedstawicielami gmin, instytucji i służb działających na terenie powiatu na dorocznym spotkaniu opłatkowym. W auli Liceum Ogólnokształcącego zgromadzili się przedstawiciele policji, straży pożarnej, szkół gmin powiatu wrzesińskiego oraz innych instytucji. Betlejemskie światełko pokoju przekazali harcerze Wrzesińskiego Hufca. Uczestnictwo w tym spotkaniu jest dla nas przyjemnością, wysłuchaliśmy kolęd śpiewanych przez dzieci, życzeń od Starosty i duchownych wrzesińskich.

wigilia


Kolacja opłatkowa
Wrzesińskie Amazonki spotkały się na uroczystej kolacji opłatkowej 17.12 2015 roku w Restauracji Ejo Gospa wraz z naszymi koleżankami położnymi i podzieliły się opłatkiem. Cyprian Kamil Norwid powiedział cyt.: „Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”. Te słowa dogłębnie  potwierdzają, że moment dzielenia się opłatkiem jest wspaniałą okazją do wyrażenia najgłębiej skrytych w sercu uczuć. To właśnie ta chwila jest kwintesencją całych świąt Narodzenia się Bożego Dziecięcia – możemy wówczas składać nawzajem najlepsze życzenia, gdyż Jezus jest wśród nas. Poczęstunek, przygotowała restauracja, były tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz czerwony, ryba, kapusta z grzybami, śledzik i wiele innych dań. W czasie spożywania wigili zaproszeni goście tj. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni śpiewali na pięknie kolędy. Każda amazonka i nasze przemiłe przyjaciółki od seraca otrzymały drobne upominki.

wigilia


Solidarność
2015-12-16 Solidarność Wrzesińska świętowała w WOK Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat na lepsze – te słowa księdza Jerzego Popiełuszki zabrzmiały 12 grudnia we Wrzesińskim Ośrodku Kultury podczas uroczystości z okazji XXXV rocznicy powstania Solidarności.  Działaczom wrzesińskiej Solidarności dziękował też starosta Dionizy Jaśniewicz, który przekazał na ręce Bogdana Narożnego pamiątkowy grawer. Amazonki Wrzesińskie dołączyły się do tych życzeń i uczestniczyły w tym pięknym Jubileuszu.

wok


Forum organizacji samorządowych
Forum w świątecznej atmosferze. Amazonki uczestniczyły w Forum Organizacji Samorzadowych na podsumowaniu roku i spotkaniu świąteczno - noworoczym w sali PCPR dnia 15 grudnia. Przedstawiciele Forum zrzeszającego 20 fundacji i stowarzyszeń Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrzesińskiego spotkali się, by podsumować kolejny rok działalności. Spotkanie było również okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Forum, co podkreślił podczas spotkania Jerzy Nowaczyk, dyrektor PCPR we Wrześni, funkcjonuje już dziesięć lat. – Mijający rok możemy określić jako bardzo udany. Cieszę się, że w mijającym roku udało nam się zrealizować wiele ciekawych zadań i inicjatyw. Dzisiaj mamy wspaniałą okazję, aby podsumować kolejny okres działalności, ale także życzyć sobie wzajemnie spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym roku – powiedział..

forum1


Forum organizacji samorządowych
Forum w świątecznej atmosferze. Amazonki uczestniczyły w Forum Organizacji Samorzadowych na podsumowaniu roku i spotkaniu świąteczno - noworoczym w sali PCPR dnia 15 grudnia. Przedstawiciele Forum zrzeszającego 20 fundacji i stowarzyszeń Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrzesińskiego spotkali się, by podsumować kolejny rok działalności. Spotkanie było również okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Forum, co podkreślił podczas spotkania Jerzy Nowaczyk, dyrektor PCPR we Wrześni, funkcjonuje już dziesięć lat. – Mijający rok możemy określić jako bardzo udany. Cieszę się, że w mijającym roku udało nam się zrealizować wiele ciekawych zadań i inicjatyw. Dzisiaj mamy wspaniałą okazję, aby podsumować kolejny okres działalności, ale także życzyć sobie wzajemnie spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym roku – powiedział..

forum1


Szkolenie Liderek
Federacja Stowarzyszeń Amazonki jak co roku zorganizowała w dniach 3 – 7 grudnia „Szkolenie liderek” i Wigilię w Sierakowie. Spotkanie z Amazonkami z całej Polski to szczególne wydarzenie dla uczestniczek – nowe doświadczenia, wiadomości, rozmowy a przede wszystkim nowa wiedza na temat leczenia raka piersi. W szkoleniu tym uczestniczyła jedna osoba z Wrześni.

szkolenie

szkolenie


Powrót

listopad

Jubileuszowy Koncert
Jubileuszowy koncert chóru odbył się w sobotni wieczór, 28 listopada, w WOK-u. Sala ośrodka pękała w szwach – na widowni zjawili się nie tylko byli członkowie Cameraty, ale także ich rodziny, znajomi i przyjaciele zespołu. Stowarzyszenie Wrzesiński Klub „AMAZONKI” też uczestniczył w tej pięknej uroczystości. Była radość, było wzruszenie i piękne utwory, śpiewane wraz z członkami chóru przez publiczność, która po brzegi wypełniła salę Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Tak Camerata świętowała 30 lat istnienia. 


Spotkanie
Amazonki - gościły 16 listopada 2015 roku dietetyka Martę Karnafal. Prelekcja na temat zdrowego odżywiania była dla nas niezwykle pouczająca. Coraz więcej badań dowodzi, że otyłość ma związek z zachorowaniami na nowotwory złośliwe. Rada dietetyka : otyłość brzuszna jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Aby w bezpieczny sposób pozyć się nadmiaru kilogramów, zalecane jest odchudzanie pod okiem specjalisty.


Szkolenie Malta Poznań 7 listopad 2015 rok
- poszerzamy HERyzonty wykład p. dr hab. med. Maria Litwiniuk. Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego W Poznaniu. . Uczestniczyły amazonki z Unii Wielkopolskiej.

szkolenie


Powrót

październik

Jubileusz 15 lat Stowarzyszenia Wrzesiński Klub "Amazonki"
Wrzesiński Klub "AMAZONKI" obchodzi w tym roku piętnastolecie istnienia.
Z tej okazji 16 października we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa gala.
Wyjątkowa okazja była pretekstem do wyróżnienia, były odznaczenia dla szczególnie zasłużonych dla naszego ruchu. "Bursztynowe Łuki Amazonki" otrzymali: starosta Dionizy Jaśniewicz, burmistrz Tomasz Kałużny, były burmistrz Września, a obecnie radna Rady Powiatu Maria Taciak, oraz okulistka Joanna Ruta-Brona i cztery położne z przychodni Neovita.
Nagrodzono też koleżanki, które są w klubie od początku- odznaczono Teresę Kałużną, Krystynę Łakomą, Ewę Sakowską, Eugenie Sieradzką, Barbarę Zimną oraz Halinę Rembowicz.
Kapituła Honorowej Odznaki Federacji Stowarzyszeń "AMAZONKI" przyznała Halinie Rembowicz, Wieloletniej Prezes Klubu "Rubinowy Łuk Amazonki", za pracę na rzecz lokalnej społeczności- odznakę wręczyła Krystyna Wechmann Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki.
Najważniejszy punkt programu gali stanowiły wykłady o tematyce onkologicznej.
Doktor Dariusz Godlewski mówił m.in. o mechanizmie powstawania komórek rakowych. żeby nie zachorować na nowotwór potrzebne są dwie rzeczy: szczęście i rozsądek. Nie zawsze da się zapobiec chorobie, ale wiele zależy też od stylu życia. Jesteśmy kreatorami własnego zdrowia- stwierdził lekarz.
Doktor Małgorzata Adamczak zwróciła uwagę na aspekt psychologiczny w leczeniu chorób nowotworowych. Mówiła m.in. o potędze pozytywnego myślenia i poczucia humoru.
Imprezę uświetnił koncert chóru Camerata, który także złożył jubilatkom najlepsze życzenia. Uroczystość zakończyła się pokrojeniem urodzinowego tortu
-Mamy nadzieję, że każdy z naszych gości wyniósł z uroczystości trochę wiedzy, którą będzie dzielił się z innymi.
Wrzesińskie Amazonki to kobiety zadbane, pewne siebie, afirmujące swą kobiecość. Patrzą na świat przez różowe okulary, wiedząc, że trzeba doceniać każdy dzień. Jest w nas siła i piękno. W klubie pomagamy nie tylko sobie w walce z nowotworem, ale także prowadzimy szereg akcji profilaktycznych. Nasze działania są widoczne, ważne i potrzebne.


Powrót

wrzesien

Spartakiada Wałcz
Od 25 do 26 września 2015 roku trzy nasze koleżanki uczestniczyły w XXI Ogólnopolskiej Spartakiadzie Amazonek, która w tym roku odbyła się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Przyjechało ok. 100 przedstawicielek z 29 klubów z całej Polski. Federacja Amazonek, która – jak co roku – była organizatorem Spartakiady, zaproponowała uczestniczkom 14 nowych, ciekawych a czasami zabawnych konkurencji, jak np. rzut kaloszem (najlepszy wynik 16 m), czy wiązanie kawałków sznurka w ciągu 1 min (rekord – 30 kawałków). Typowo sportowymi konkurencjami były: chód na 400 m, rozgrywki minihokeja, strzały piłką do bramki, siatkówka i dart. Każda konkurencja dostarczała mnóstwo pozytywnych emocji. Była rywalizacja, ale także świetna zabawa. Ostatecznie Spartakiadę wygrały Amazonki ze Skierniewic przed zespołami z Piotrkowa Trybunalskiego i Kościana. Ale, tak naprawdę, zwyciężyły wszystkie Amazonki, biorące udział w Spartakiadzie. Pokonały zmęczenie, ból i własne słabości i wyjechały z dużą dawką pozytywnej energii. W naszej relacji nie możemy nie wspomnieć o urokach miejsca, które zostało wybrane na tegoroczną Spartakiadę. Piękno jezior i okolicznych bukowych lasów, skąpanych w ciepłych, jesiennych promieniach słonecznych naprawdę nas zachwyciło.

spartakiada


Piknik w Skorzęcinie
Koleżanka Mariola zaprosiła nas na piknik do Skorzęcina. W piękny słoneczny, ciepły wrześniowy dzień kilkoma samochodami dotarłyśmy na działkę rekreacyjną, położoną w lesie w pobliżu pięknego jeziora . Wspólnie wyruszyłyśmy z kijkami przez las do ośródka wypoczynkowego w Skorzęcinie (zażywałyśmy kąpieli w czystych wodach jeziora Niedzięgiel. Wróciłyśmy przez las zrelaksowane, zadowolone i bardzo głodne. Panowie czekali na nas z pysznymi przekąskami i potrawami z grilla. Na zakończenie czekał na nas pyszny deser - placek drożdżowy z owocami i kawa.

piknik


Powrót

sierpień

Pyzdry
1 sierpnia 2015 rok świętowaliśmy 10 rocznicę powstania Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrzesińskiego w Pyzdrach. Stowarzyszenie Wrzesiński Klub Amazonki otrzymało również wyróżnienie Starosty Wrzesińskiego i podziękowanie za wieloletnią, filantropijną działalność w ramach Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrzesińskiego. Jubileusz ten był świętem wszystkich mieszkańców powiatu, którzy dzięki aktywnej działalności organizacji skupionych w Forum mieli okazję spędzić miło czas, zwiedzić ciekawe miejsca lub wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Organizatorzy tego spotkania zapewnili nam smaczny poczęstunek, wspólne tańce i zabawy przy dobrej muzyce.

pyzdry


Biała Sobota
Szpital powiatowy we Wrześni otworzył podwoje przed mieszkańcami. 29 sierpnia wrześnianie obejrzeli wnętrze rozbudowanego gmachu, który powstawał przez 5 lat. Inwestycja dofinansowana z WRPO kosztowała około 60 milionów złotych. Chętnych do obejrzenia gmachu nie brakowało. Dwudziestoosobowe wycieczki oprowadzał prezes Zbyszko Przybylski i pracownicy szpitala. W namiotach na zewnątrz można było zbadać poziom glukozy we krwi, ciśnienie, sprawdzić BMI, obejrzeć sprzęt medyczny. Wolontariuszki PCK dawały pokazy pierwszej pomocy i pozorowania ran. Amazonki zachęcały do badania piersi, rozdawały ulotki promujące profilaktykę oraz uczyły badać piersi na modelach.

pyzdry


Powrót

czerwiec

Udostępnienie
"Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych" z dnia 02.06.2015 r.
W dniach 30-31 maja we włoskiej Florencji odbyło się wydarzenie zrzeszające Amazonki z całego świata, które w tych dniach wzięły udział w Dragon Lady Pink Meeting- zawodach łodzi smoczych. Zawody te odbyły się dwóch konkurencjach, na dystansie 200 m i 500 m. W tym roku w tym wydarzeniu nie zabrakło również polskich Amazonek, które pod przewodnictwem prezesa Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" ,Krystyny Wechmann, wzięły udział w zawodach regatowych, przygotowanych w pięknej włoskiej oprawie. Na czas zawodów wystawiona została pełna obsada 20 osobowej łodzi smoczej, Amazonki zasiliły również startujące w zawodach europejskie składy regatowe. Uczestniczkom towarzyszyły ich rodziny, które także mogły wystąpić w przygotowanych przez organizatorów wyścigach na florenckiej rzece Arno. Był to głęboki wyraz solidarności walki z nowotworem zarówno kobiet jak i ich najbliższych. Wydarzenie to było manifestacją aktywnego stylu życia mimo zaistnienia choroby, przejawem aktywnej rehabilitacji i otwartego przekazu wsparcia[ dla osób, które aktualnie podejmują leczenie choroby nowotworowej. Uwieńczeniem zawodów była ceremonia kwiatowa, która w uroczystej oprawie była wartością głębokiego wyrazu istotności wczesnego wykrywania i profilaktyki nowotworowej a także spotkaniem kobiet zmagających się z podobnymi trudnościami na krańcach całego świata. Nie zabrakło momentów refleksji nad osobami, które przegrały swoją wytrwałą walkę z chorobą. Uroczyste przekazanie medali dla wszystkich uczestników niniejszego wydarzenia było ukoronowaniem wytrwałości w walce. Wydarzenie to pokazało, że należy otwarcie rozmawiać o chorobie, które przez działania w podobnym charakterze mogą stanowić siłę do walki dla osób, dla których walka z chorobą jest trudnym życiowym doświadczeniem.

koalicja


Wyjazd integracyjny do Ustki
Zwiedziłyśmy wyjątkowe miejsce w Ustce - Muzeum Chleba gromadzi ono eksponaty zbierane od lat, które służyły wykonywaniu chleba i uczyły szacunku do chleba oraz związanych z nim tradycji i zwyczajów. Mogłyśmy własnoręcznie uformować pieczywo i je upiec. Następna atrakcja dla wypoczywających w Ustce to Muzeum Minerałów. Główną atrakcją jest odlew szkieletu dinozaura oraz największy kryształ w Polsce – grupa amazonek zwiedzała to muzeum. Na Promenadzie Nadmorskiej w malowniczym parku uzdrowiskowym jest Ławeczka z Irenę Kwiatkowską – pomnik ten na jej cześć uroczyście odsłonięty 25 lipca 2012 roku. Syrenka Ustecka – też ją trzeba odwiedzić będąc w Ustce. Latarnia Morska i Wieża widokowa to najpopularniejsze atrakcje miasta z których można oglądać ustecką plażę i budowę rafy oraz wyjątkowe klify w pobliskim Orzechowie. Zwiedzanie Doliny Charlotty, wodnego ZOO safari oraz Fokarium. Interesujący spacer w Dolinie Charlotty, podglądanie zwierząt na wyspach jak: kangury, zebry, makaki, japońskie lemury, kapucynki czubate, emu, bociany i innych zwierząt było dla nas bardzo interesujące. Uczestniczyłyśmy w pokazie i treningu medycznym i karmieniu fok w basenach o łącznej powierzchni 1500 m2 i objętości prawie 3 milionów litrów wody. Zwiedzanie pięknego Amfiteatru w Dolnie Charlotty (jest to jedna z największych muzycznych atrakcji na Pomorzu - leśny amfiteatr jest w stanie pomieścić 10-tysięczną widownię; posiada także pełne zaplecze do obsługi wydarzeń kulturalnych w sezonie letnim). Uroczysta kolacja, ryba i kiełbaski z grilla, wspólne śpiewanie i tańce przy dobrej muzyce – to integracja i rehabilitacja grupy amazonek wypoczywających nad morzem . Codziennie rano zajęcia ruchowe dla poprawienia sprawności fizycznej prowadzone przez naszą koleżankę położną Grażynkę oraz spacery plażą i wdychanie jodu.


Niedziela rekreacyjna
08 czerwca 2015 roku po raz czwarty seniorzy rowerami i z kijkami wyruszyli na szlak. Kilkaset osób w tym również AMAZONKI wzięło udział w 4 edycji imprezy „Sportowa niedziela 50+”. W tym roku trasa dla kijkarzy prowadziła wokół Zalewu Lipówka, rowerzyści pojechali przez Nowy Folwark i Psary Wielkie. Wszyscy spotkali się na mecie czyli basenie WOSR przy ul. Daszyńskiego. Impreza przebiegła idealnie wkomponowując się w deszcz, który spadł dopiero po przybyciu wszystkich na metę. Podczas ulewnego deszczu pod parasolami jedliśmy grochówkę którą przygotowała Restauracja ALEKSANDRA.

Powrót

maj

Wyjazd do Kórnika 19 maja 2015 r. Grupa Amazonek z samego rana we wtorek wyjechała autobusem na wycieczkę integracyjną do Kórnika. Zamek w Kórniku znajduje się blisko Rynku, wzniesiono go najprawdopodobniej już w XV w. i od tamtej pory był kilka razy przebudowywany. Obecną formę, nawiązującą do stylu neogotyku angielskiego, zawdzięcza Tytusowi Działyńskiemu, który w XIX w. przekształcił Zamek w obiekt użyteczności publicznej tworząc bibliotekę i muzeum. W Zamku mieści się obecnie okazała Biblioteka Polskiej Akademii Nauk oraz muzeum. W muzeum obejrzałyśmy wspaniałe obrazy, rzeźby, militaria i pamiątki z różnych epok. Kórnik to jednak nie tylko Zamek, ale też otaczające go arboretum (czyli ogród dendrologiczny) założone w połowie XIX w. przez Tytusa Działyńskiego. Na 40 h znajduje się ok. 3 tys. wspaniałych drzew i krzewów, w tym kilkusetletnie dęby, buki i lipy. Spacerując po ogrodzie wszyscy zachwycali się również pięknie kwitnącymi rododendronami, bzami i azaliami. Uroki Kórnika widać na załączonych zdjęciach w galerii.

kornik kornik


Powrót

Marzec

Dzień Kobiet - to święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. W Polsce święto było bardzo popularne w okresie PRL i obchodzone na szeroką skalę do 1993 roku. Obecnie corocznie odbywają się organizowane przez feministki manify, czyli demonstracje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. AMAZONKI spotkały się z okazji Święta Kobiet w restauracji Caprii - przy dobrej pizzy, deserach i lampce wina - spędziły bardzo miło ten świąteczny wieczór. Była to również okazja by złożyć podziękowania i bukiety kwiatów (w imieniu wszystkich amazonek ) koleżankom za długoletnią pracę w zarządzie stowarzyszenia (kadencji 2011- 2015).


Wspólnie z Koleżanką położną z NEOVITY, AMAZONKI Halinka i Ala odwiedziły dnia 17 marca szkołę ZSS Nr 4 w ramach profilaktyki raka piersi. Uczestnikami tych wykładów była młodzież wraz z rodzicami i wychowawcą. Zainteresowanie tematem było dość duże, młodzież chętnie wyszukiwała ukrytych guzków w modelu piersi. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu otrzymała ulotkę pokazującą i zachęcającą do systematycznego badania piersi.

  zss zss2  27 i 28 marzec był okazją do odwiedzenia Poznania i VI edycji targów Aktywni 50+. Pod hasłem "Rozsmakuj się w zdrowiu" odwiedziłyśmy targi - było miło i interesująco. Zwiedzałyśmy stoiska ze zdrową żywnością i promujące zdrowy tryb życia, koleżanki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. Można było wykonać różne badania np. badanie poziom cukru we krwi, badanie słuchu, badanie gęstości kości i inne. W programie artystycznym słuchaliśmy m.in. WOJCIECHA GĄSOWSKIEGO, ELENI, KAPELĘ ZZA WINKLA, DJ WIKA oraz solistów teatru muzycznego.

Września, dnia 02.03.2015 r.

Protokół z Walnego Zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków Stowarzyszenia Wrzesiński Klub "AMAZONKI" - odbytego dnia 2 marca 2015 roku. Na zebraniu obecnych było 32 członków, co stanowi quorum.

Porządek obrad

 • 1. Otwarcie Walnego Zebrania
 • 2. Wybór przewodniczącego i sekretarza
 • 3. Wybór Komisji Skrutacyjnej i Uchwał
 • 4. Wybór nowych władz Stowarzyszenia
 • 5. Wybór nowej Komisji Rewizyjnej
 • 6. Sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej za rok 2014
 • 7. Przedstawienie podjętych Uchwał i wniosków
 • 8. Wolne głosy
 • 9. Zakończenie zebrania


 • Ad. 1 Otwarcia zebrania dokonała prezes Halina Rembowicz.
 • Ad. 2 Przewodniczącą zebrania została wybrana kol. Irena Lebioda, sekretarzem kol. Jadwiga Lenartowicz.
 • Ad. 3 Do Komisji Skrutacyjnej zgłoszono następujące kandydatki:
 • 1.Grażyna Szczygielska - przewodnicząca
 • 2.Maria Bartkowiak - członek
 • 3.Daniela Kaczmarek - członek

 • Ad.4 Do nowych władz Stowarzyszenia podano następujące kandydatki: Urszula Popek, Alicja Tomczak, Grażyna Andrzejczak, Maria Imbierowicz, Krystyna Łakoma, Janina Lipczyńska, Krystyna Rewers - wszystkie koleżanki zgodziły sie kandydować.
 • Ad. 5 Do Komisji Rewizyjnej zgłoszono następujące kandydatki: Elżbieta Sakowska, Zofia Fengler, Danuta Radomska, Maria Sylla - wszystkie koleżanki wyraziły zgodę na kandydowanie.

  Głosowanie do zarządu i komisji rewizyjnej odbyło sie w trybie tajnym.
 • Ad.6 Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za rok 2014 złożyła koleżanka prezes Halina Rembowicz, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej złożyła koleżanka Krystyna Łakoma.
 • Ad. 7 Na Walnym zebraniu podjęto następujące uchwały:

  Uchwała nr 1/2015
  dotyczy ukonstytuowania się zarządu:
  Urszula Popek - prezes
  Grażyna Andrzejczak - vice prezes
  Janina Lipczyńska - sekretarz
  Maria Imbierowicz- skarbnik
  Alicja Tomczak - członek Zarządu

  Uchwała nr 2/2015
  walne zebranie członków przyjęło uchwałę dotyczącą komisji rewizyjnej, która się ukonstytuowała następująco:
  Maria Sylla- przewodnicząca
  Elżbieta Sakowska - członek
  Danuta Radomska - członek

  Uchwała nr 3/2015
  Walne Zebranie w głosowaniu jawnym przyjęło jednogłośnie sprawozdanie z działalności klubu za rok 2014 oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej za rok 2014. Na koniec udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi.

 • Ad. 8 W wolnych glosach omówiono sprawy bieżące i zbliżający się Dzień Kobiet.
 • Ad. 9 Zebranie zakończyła kol. Urszula Popek dziękując wszystkim koleżankom za udział w zebraniu.Sekretarz

Jadwiga Lenartowicz

Przewodnicząca

Irena Lebioda

Powrót

amazonki.net  amazonkifederacja.pl  amazonki.com.pl